Ole Jacob Sunde
Ole Jacob Sunde i Stiftelsen Tinius.

Slik forklarer Tinius-stiftelsen kjøpet

Bidrar betydelig til transaksjonen, melder stiftelsen selv.

Publisert Sist oppdatert

Schibsted Media kjøper TV4 i Sverige og MTV i Finland fra Telia. Det ble kjent tirsdag morgen.

Konsernet blar opp 6,5 milliarder kroner for å sikre seg selskapene.

Stiftelsen Tinius eier Schibsted Media, og støtter oppkjøpet. De bidrar også til transaksjonen, melder de.

– Avtalen om oppkjøp av TV4 og MTV er i tråd med Schibsted Medias strategi om å vokse i Norden og å styrke seg innenfor lyd og levende bilder, sier styreleder i Stiftelsen Tinius, Ole Jacob Sunde i en pressemelding.

Han mener selskapene komplementerer Schibsted på en god måte, både innen nyheter, underholdning og sport.

– I konkurransen mot de digitale plattformselskapene er sterke redaksjonelle medier som produserer innhold av høy kvalitet avgjørende – både for å være attraktive og for å styrke det offentlige ordskiftet, sier han, og fortsetter:

– Dette er nettopp den typen investeringer vi som eiere skal engasjere oss i. Oppkjøpet av TV4 og MTV vil gi Schibsted Media en ny og sterk posisjon innenfor lyd og levende bilder i Norden. For oss er dette en langsiktig og strategisk investering som styrker Schibsted Media og mediehusene for fremtiden.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS