
Avisa Oslo signerer Ahmed Fawad Ashraf (36) fra Schibsted
Ahmed Fawad Ashraf (36) blir debattredaktør og kommentator i Avisa Oslo.
Ahmed Fawad Ashraf (36) er ansatt som debattredaktør og kommentator i Avisa Oslo. Han kommer fra stillingen som redaksjonell lyd- og videosjef i E24, hvor han har vært på utlån fra VGTV i et halvt år.
Det opplyser Avisa Oslo i en pressemelding.
– Min aller første jobb som journalist var i NRK Østlandssendingen for temmelig nøyaktig femten år siden, så det kjennes riktig å returnere til Oslo igjen. Avisa Oslo skal være gode på det som skjer i gaten din nå, og hvordan nabolaget og byen skal se ut i fremtiden. De beste Oslo-debattene skal folk finne hos oss, sier Ashraf.
Ashraf har bred bakgrunn som journalist. Han har vært reporter og nyhetsanker i NRK, og kulturjournalist i Aftenposten. Siden 2014 har han vært i VGTV, som reporter og anker, og i 2019 var han VGs utenriksreporter, stasjonert i London.
Ashraf ønsker å bringe inn hovedstadens mangfold inn i samfunnsdebatten.
– Det er mange vi ikke hører et kvekk fra i dag, men de bor her. Sånn kan vi ikke ha det. Hvis jeg klarer bringe et mangfold av temaer, personer og stemmer inn i AO kommer jeg til å tenke at vi har lyktes. Det er også det som driver meg, sier Ashraf. Jeg ønsker alle som har noe på hjertet om å ta kontakt med meg, sier Ashraf.
Politisk redaktør Eirik Mosveen er glad for signeringen fra Schibsted.
– Jeg er meget glad for denne ansettelsen. Jeg kjenner Fawad godt fra da vi jobbet sammen i VG. Han er en solid og seriøs journalist som vil styrke Avisa Oslo. I tillegg til å finne interessante stemmer i Oslo, er han en interessant stemme selv. Derfor vil han også skrive kommentarer i avisen, sier Mosveen.