– Vi opplever enorm interesse for «Twin» blant kjøpere, og vi er veldig glade for å ha så mange prominente kringkastere og distributører om bord allerede, sier Susan Wendt i Trust Nordisk, seriens internasjonale distributør, i en pressemelding fra NRK.
Serien, som har premiere 27. oktober, skal blant annet vises på BBC i Storbritannia og ARD, som er Tysklands største TV-kanal. Den består av åtte episoder der Kristoffer Hivju, som allerede er kjent for å ha portrettert karakteren Tormund Giantsbane i HBO-serien Game of Thrones, spiller de eneggede tvillingene Erik og Adam.
– Dette er helt fantastisk og føyer seg godt inn i rekken av norske serier som lykkes stadig bedre. Norge har virkelig satt sitt preg internasjonalt på dramaserie-fronten, sier Ivar Køhn, dramasjef i NRK om den internasjonale interessen for serien.
Ifølge pressemeldingen har serien også vunnet internasjonale priser.