Etter at de fire borgerlige partiene fikk på plass en avtale om neste års statsbudsjett, er det klart at HRS beholder statsstøtten på 1,8 millioner kroner, skriver Aftenposten.
– Vi forsøkte å få fjernet støtten til HRS, men så må alle gi og ta i slike forhandlinger, sier Venstres finanspolitiske talsperson Terje Breivik.
Både hans parti og KrF gikk i høst imot statsstøtten til den kontroversielle organisasjonen. Også i Høyre var det flere som ønsket å sløyfe støtten, men i budsjettforslaget fra regjeringen lå den fortsatt inne.
Debatten om Human Rights Service – og om statsstøtten – tilspisset seg i høst.
Organisasjonen har fått kritikk for å nøre opp under konspirasjonsteorier og rasisme, og for mange toppet det seg da HRS ba leserne fotografere muslimer for å «dokumentere den kulturelle revolusjonen» i Norge.
Frp har gitt sin fulle støtte til HRS. Stortingsrepresentant Kari Kjønaas Kjos sa debatten var «et forsøk på å kneble» den innvandrings- og islamkritiske organisasjonen.