M24TV:

Lørdag ble Gullruten-prisene delt ut! Se sendingen fra rød løper her

Det er knallhard kamp om hvem som stikker av med årets TV-priser i Bergen.

Publisert

I kveld er det klart for vårens største TV-fest, når Gullruten-prisene deles ut i Bergen. Det er knallhard kamp om prisene – spesielt den gjeve publikumsprisen og hedersprisen.

Bak prisene står Stiftelsen Gullruten, TV 2, Nordisk Film TV og Fieldwork. 

Se sendingen her: 

I år er første gang det skal deles ut pris for årets programleder, heller enn to priser for årets mannlige og årets kvinnelige programleder. 

Medier24 er til stede i Bergen og sender direkte fra rød løper fra 18.15. Følge sendingen live på Facebook. 

Her er alle de nominerte:

Beste underholdningsprogram: «Truls à la Hellstrøm» – PLAN-B, TV 2«Skal vi danse» – Monster, TV 2«På tur med Dag Otto» – Seefood, TV 2«Stjernekamp» – Monster, NRK

Beste konkurransedrevne reality: «71 grader nord. Norges tøffeste kjendis» – Nordisk Film TV, Discovery Norway«Alt for Norge» – Monster, Discovery Norway«Farmen» – Strix, TV 2«Sommerhytta» – Strix, TV 2

Beste reality:

«Gift ved første blikk» – Rakett TV, Discovery Norway«Tjukken og Lillemor» – PLAN-B TV, TV 2«Jorden rundt på seks steg» – Nexico, NRK«I lomma på Silje» – Rubicon, Nordic Entertainment Group (NENT) 

Beste dokusåpe: 

«Team Ingebrigtsen» – Zacapa, NRK«Reindrømmen» – f (x) produksjoner, NRK«Værdal´n Karsk & Base» – Ekkofilm, Discovery Norway«113» – NRK, NRK

Beste dramaserie: «Kielergata» – Anagram Norge, TV 2«Lykkeland» – Maipo Film, NRK«17» – NRK, NRK«Unge Lovende» – Monster Scripted, NRK

Beste humorprogram: «Best før» – Seefood TV, TV 2«Parterapi» – Seefood TV, NRK«Hvite gutter» – Feelgood SFT, Discovery Norway«Magnus» – ViaFilm og NRK, NRK

Beste barne- eller ungdomsprogram: «ZombieLars» – Tordenfilm med NRK, NRK«Helsesista gjør en forskjell» – Mastiff, TV 2«Villa mekk» – NRK, NRK«Lik meg» – NRK, NRK

Beste livsstilsprogram: «Folkeopplysningen» – Teddy TV, NRK«Lisenskontrolløren og livet» – NRK, NRK«Superhundene» – Monster, NRK«Eventyrlig oppussing» – TMM Produksjon, Nordic Entertainment Group

Beste nyhets- sport- eller aktualitetsprogram: «Korrespondentene» – Screen Story, TV 2«Else om: selvmord» – Teddy TV, Discovery Norway«Åsted Norge» – Mastiff, TV 2«URIX: Grenseløs – Klimaarven» – NRK, NRK

Beste TV-dokumentar: 

««En søsters kamp»: Brennpunkt» – NRK, NRK«Når knoklene blir til gelé» – Norsk Fjernsyn, VGTV«Hatets vugge» – UpNorth film, NRK«Daniel og Simen» – Hulias Film, NRK

Beste dokumentarserie: «URO» – Pandora Film AS, NRK«Helene sjekker inn» – NRK, NRK«Overleverne» – NRK, NRK«Sinnssykt» – NRK, NRK

Beste skuespiller: 

«Lykkeland» – Anne Regine Ellingsæter – Maipo Film, NRK«Parterapi» – Kevin Vågenes – Seefood TV, NRK«Kielergata» – Thorbjørn Harr – Anagram Norge, TV 2«Lykkeland» – Pia Tjelta – Maipo Film, NRK«17» – Mohammed Aden Ali – NRK, NRK«Lovleg» – Kristine Ryssdalsnes Horvli – Rubicon TV, NRK

Beste programleder: «Dagsrevyen» – Yama Wolasmal – NRK, NRK«Else om: selvmord» – Else Kåss Furuseth – Teddy TV, Discovery Norway«Det jeg ikke fikk sagt» – Solveig Kloppen – TV Wonder, TV 2«VM sjakk» – Line Andersen – NRK, NRK«På tur med Dag Otto» – Kristian Ødegård og Dag Otto Lauritzen – Seefood TV, TV 2«Nytt på nytt» – Bård Tufte Johansen – NRK, NRK

Årets deltaker: 

Melina Johnsen – «Ex On The Beach» – Rubicon, Discovery NorwaySvein Rosseland og Mona Tømran – «Ja, vi elsker camping» – Rakett TV, Discovery NorwayJoakim Mäkiperä og Sara Jansson Ishqair – «Gift ved første blikk» – Rakett TV, Discovery NorwayAndreas – «Superhundene» – NRK, NRK

Årets nyskapning: «Kongen av Gulset» – Spark, NRK«Villmark uten voksne» – Novemberfilm, TV 2«Else om: selvmord» – Teddy TV, Discovery Norway«I lomma på Silje» – Rubicon TV, Nordic Entertainment Group

Publikumsprisen: Jørgine VasstrandLars MonsenSolveig KloppenBård Tufte JohansenSilje SandmælVegard Harm og Morten HegsethKevin VågenesElse Kåss FurusethNicolay RammLinn SkåberSvein ØstvikAnne Lindmo

Powered by Labrador CMS