Tidligere denne uka omtalte vi at Peter Blanck var på vei fra Snowman til Mastiff. Nå er det flere endringer på vei: Produksjonsselskapet omorganiserer ledelsen, og går fra én til to toppledere i Norge.
Kathrine Haldorsen får den jobben - mens Gustav Jansen forlater selskapet.
De to har delt på jobben de seneste åra, i en periode selskapet har bygget suksesser som «Hver gang vi møtes», «Åsted Norge», «Paradise Hotel» - og samtidig levert etablerte programmer som «TV 2 Hjelper deg».
Jansen beskriver hans fire år i selskapet som en vellykket omstilling og revitalisering.
- Nå er tiden for toledermodellen over, og Mastiff har en fantastisk sjef i Kathrine Haldorsen. Hun vil ta Mastiff videre på best mulig måte, sier han.
Jansen får også gode ord på vei ut døra:
- Gustav og Katrine har sammen med øvrige medarbeidere gjort en fantastisk jobb med å videreutvikle Mastiff. Jeg vil takke Gustav for disse årene - og ønske han lykke til på alle nye eventyr, sier viseadministrerende direktør Johannes Jensen i Mastiffs eierkonsern, Banijay Zodiak Nordic.