Husker du vår reportasje om Randi Iren Olsen, som lager lokalavis helt alene i verdens nordligste by Honningsvåg - på Magerøya i Nordkapp kommune?
Nå skal hun ikke være helt alene lenger:
Stine Serigstad, som de to siste årene har vært sommervikar i Finnmarksposten, flytter til Magerøya for å utvide bemanningen på kontoret i Honningsvåg. Det melder iFinnmark.no.
Samtidig satser Finnmarksposten på nett med egen nettavis, som en av de siste lokalavisene i landet.
Finnmarksposten
Finnmarksposten kom ut første gang i 1886 og er fylkets eldste avis.
Den kom først ut i Hammerfest, og ble senere flyttet til Honningsvåg.
Etter flere konkurser ble den kjøpt av Finnmark Dagblad, senere A-pressen og Amedia. I dag er FP en ukesavis for Nordkapp kommune.
Opplaget er på tett under 1200 aviser.
Serigstad vil jobbe både for Finnmark Dagblad, iFinnmark og Finnmarksposten, som alle eies av Amedia.
– Nå gjør vi en satsing på Finnmarksposten. Vi har fått med oss eierne i Amedia på en plan om å digitalisere Finnmarksposten, så 1. desember starter vi Finnmarksposten.no som skal være tett på alt av lokalnyheter fra Nordkapp kommune, sier ansvarlig redaktør i Finnmarksposten, Arne Reginiussen. Han er også redaktør for Finnmark Dagblad og iFinnmark.
– Vi ser at det å kun ha papiravis ikke er tilstrekkelig i dagens digitale mediehverdag. Vi ser på opplagstallene at vi mister lesere og for å overleve er vi avhengig av et produkt som er tidsriktig, sier han.