Jan Thoresen, Labrador.

Norske Labrador CMS slår seg opp i Japan - signerer avtale med stor medieaktør

Sikret avtale med TNL Mediagene, som eier blant annet Business Insider Japan og Gizmodo Japan.

Publisert Sist oppdatert

Norske Labrador CMS har sikret seg avtale med det japanske børsnoterte selskapet TNL Mediagene, melder Labrador CMS i en pressemelding onsdag.

TNL Mediagene blir offisiell forhandler av Labrador CMS i Japan. De er også eier av flere titler i landet. Som en del av avtalen går Digiday Japan live på Labrador-plattformen.

– Japanske medier trenger en plattform som både reduserer tekniske kostnader og gir full frihet i redaksjonell publisering. Labrador CMS er utviklet for nettopp dette, og vi ser et stort potensial i Japan, sier Jan Thoresen, daglig leder i Labrador CMS.

Det norske selskapets løsning brukers i dag av 320 nettsteder i 17 land. De opplyser at de håndterer tre milliarder sidevisninger per måned.

Selskapet spant opprinnelig ut av Dagbladet, men er i dag eid av TV 2/Egmont, Aller Media og investeringsfondet Skagerak.

– Vi ser et stort behov i Japan for en CMS-løsning som gir publisister fleksibilitet, raskere publisering og bedre inntjeningsmuligheter. Labrador CMS er et verktøy som lar redaksjoner jobbe smartere og mer effektivt, sier Motoko Imada, administrerende direktør i Mediagene Inc.

Satsingen i Japan inkluderer lokale servere i Tokyo, støtte for japanske tegnsett , lokal support, samt full integrasjon med Piano Japan, som mange bruker for å håndtere abonnement.

– Dette handler om mer enn teknologi – det handler om å gjøre journalistikk bærekraftig. Vi ser et stort potensial i Japan, der digital transformasjon nå skyter fart, sier Thoresen.

De forventer å vokse videre i Asia, og passere 400 nettsteder globalt innen 2025.

For ordens skyld: Medier24 benytter Labrador CMS som publiseringssystem.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS