Benjamin Nordtømme blir en fast del av laget i FinansWatch.

Benjamin Nordtømme får fast jobb som journalist i FinansWatch

Vikaren får fast jobb.

Publisert

Nordtømme har jobbet som vikar i FinansWatch siden mars 2024 og ble fast ansatt før påske, skriver WatchMedia i en pressemelding.

– Det er motiverende at Watch Media vil satse på meg og den kritiske, uavhengige journalistikken. Jeg gleder meg til å fortsette blant dyktige kolleger i FinansWatch, der vi er et knallgodt team, sier Nordtømme.

Han har erfaring fra Radio Nova og har frilanset på en rekke film- og TV-produksjoner. Han har en master i samfunnsøkonomi fra Universitet i Oslo.

Redaktør i FinansWatch, Marius Mørch Larsen, er fornøyd med ansettelsen.

– Han er positiv, svært kunnskapsrik og målrettet. Vi i redaksjonen i FinansWatch er heldige som får han permanent med på laget og leserne er heldige som får flere av hans strålende saker og innfall på kompliserte problemstillinger.

For ordens skyld: Medier24 er heleid av Watch Media Norge, som er del av det danske konsernet JP/Politiken. Medier24 har redaksjonell frihet til å dekke sine eiere på lik linje som alle andre medier.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS