Petter Wallace.
Foto: Kent Olsen
Tidligere NRK-topp går til BBC
Tidligere TV-sjef i NRK, Petter Wallace, er hentet inn som strategisk rådgiver i BBC Studios Nordic.
Petter Wallace gikk av med pensjon i NRK før jul, nå har han fått ny jobb, skriver Kampanje.
– Jeg har sagt ja til et engasjement for BBC Studios Nordics, som strategisk rådgiver for deres Skandinavia-satsing. Det betyr at jeg vil hjelpe med å legge planer for utvikling og samordning av produksjonsselskapene i Norge, Sverige og Danmark, sier Wallace til Kampanje.
BBC planlegger å styrke seg på det nordiske markedet - og vokse i Norge, sier daglig leder i BBC Studios i Norden, Jan Salling.
– Vi skal vokse på det norske markedet og få den posisjon i Norge som vi mener BBC Studios fortjener. Det handler ikke om å bli størst, men om å tilegne oss den posisjon som merkevaren BBC skal ha, sier Salling til Kampanje.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no