Gullruten 2022, Grieghallen, Bergen.Anne-Kat. Hærland vant «Hedersprisen»Bildet kan kun brukes av media i forbindelse med omtale av TV 2 eller TV 2s programmer.Foto: Eivind Senneset/TV 2
Gullruten 2022, Grieghallen, Bergen.Anne-Kat. Hærland vant «Hedersprisen»Bildet kan kun brukes av media i forbindelse med omtale av TV 2 eller TV 2s programmer.Foto: Eivind Senneset/TV 2

Hederspris til Anne-Kat. Hærland: Disse vant Gullruten-prisene

Leo Ajkic stakk av med flere priser under Gullruten-utdelingen, mens Hærland fikk hedersprisen.

Publisert

Komiker og TV-stjerne Anne-Kat. Hærland vant hedersprisen under lørdagens Gullruten-utdeling i Bergen.

Hærland er blant annet kjent for å ha vært fast deltaker i underholdningsprogrammet «Nytt på Nytt» fra 1999 til 2007. Hun har også hatt sitt eget talkshow på TVNorge, og har opptrådt som standupkomiker i mange år.

Hun har i 2022 varslet at hun vil komme med en ny podkast, laget for Aller.

Gullruten 2022, Grieghallen, Bergen.Leo Ajkic vinner «Beste programleder nyhet, sport eller aktualitet» for serien «rus»Bildet kan kun brukes av media i forbindelse med omtale av TV 2 eller TV 2s programmer.Foto: Eivind Senneset/TV 2
Gullruten 2022, Grieghallen, Bergen.Leo Ajkic vinner «Beste programleder nyhet, sport eller aktualitet» for serien «rus»Bildet kan kun brukes av media i forbindelse med omtale av TV 2 eller TV 2s programmer.Foto: Eivind Senneset/TV 2

Leo Ajkic stakk også av med flere priser under utdelingen, både prisen for beste programleder i dokumentarserien «RUS», of for beste nyhets- eller aktualitetsprogram for «Uønsket».

Publikumsprisen gikk til Herman Flesvig.

– Dette er en ego-pris, og er det noen som ikke trenger mer selvtillit så er det meg, sa Flesvig fra scenen etter å ha mottatt prisen før han blant annet takket NRK for «muligheten til å blomstre».

Dette er vinnerne av Gullruten 2022:

Beste konkurransedrevne realityprogram: «Kompani Lauritzen»

Beste programleder for underholdningsprogram: Jon Almaas og Solveig Kloppen for programmet «Alle mot alle».

Beste nyhets- eller aktualitetsprogram: «Uønsket»

Beste sports- eller eventprogram: P3 Gull

Årets deltaker: Fritz Aanes for sin deltakelse i «Hodet i klemme»

Beste realityprogram: «Med Monsen på villspor»

Beste birolle: Pia Tjelta for rollen som rederfruen Ingrid Nyman i serien «Lykkeland».

Beste skuespiller: Henriette Steenstrup for rollen som tobarnsmoren Pernille «Pørni» Middelthon i serien «Pørni».

Beste humorprogram: «Basic Bitch»

Beste dokumentarserie: «Gåten Agnes»

Beste programleder: Leo Ajkic i dokumentarserien «RUS».

Beste TV-dokumentar: «Jakten på Tonetreet»

Beste underholdningsprogram: «Kongen Befaler»

Beste barne- eller ungdomsprogram: «Rabalder»

Beste livsstilsprogram: «HAIK»

Beste dramaserie: «Pørni»

Årets nyskapning: «Latterlig politikk»

Publikumsprisen: Herman Flesvig

Karakterdrevne dokumentarserie: «Hodet i klemme»

Årets grønne produksjon: «Farmen»

Hedersprisen: Anne-Kat Hærland

Powered by Labrador CMS