Amedia sine lokaler i Oslo. Amedia-bygning. Illustrasjonsfoto.

Nytt samarbeid mellom Bonnier og Amedia-titler: – Har gitt trafikkløft

BT.dk inngår samarbeid med Woman. – Veldig bra match med den kvinnelige målgruppen, sier sjefredaktør Simon Nielsen. 

Publisert

Bonnier-eide Woman.dk og Amedia-eide BT.dk inngår nytt samarbeid for å øke trafikken. Det skriver Media Watch.

I samarbeidet skal artikler fra Woman bli å finne på BTs nettsider.

– BT.dk er en enorm trafikkmotor, og vi kan allerede se fra lesertallene at den har gitt et trafikkløft, sier Trine Steengaard, sjefredaktør i Woman, til MediaWatch.

Woman, som retter seg mot kvinner i alderen 25–50 år, ble relansert i fjor. Nettstedet samler også innhold fra andre Bonnier-merker som Costume, Magasinet Liv og Bolig Magasinet.

Elisabeth Halmø, innholdsdirektør i Bonnier Publications, understreker at samarbeidets verdi ligger i økt merkevarebevissthet og utnyttelse av trafikk.

– Verdien for oss oppstår gjennom økt bevissthet om merkevaren, lesing av innholdet og selvfølgelig utnyttelse av trafikken, sier Halmø til MediaWatch.

Sjefredaktør i BT.dk, Simon Richard Nielsen, sier til MediaWatch at de er åpne for å utvikle samarbeidet videre.

– Woman.dk leverer godt innhold, og det er en veldig bra match med den kvinnelige målgruppen. Vi er åpne for å utvikle samarbeidet med Bonnier på alle mulige måter, men vi vil først se hvordan brukerne mottar det, sier Nielsen.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS